Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Бережіть червоні автомобілі!

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Бережіть червоні автомобілі!

Цікаве дослід­ження прове­ли фахівці бри­тан­ського он-лайн-магазину Halfords. «Учені» взялися з’ясувати, автомобілі якого кольору найчастіше страждають від пташиних випорожнень. Після перевірки 1 140 транспортних засобів у п’яти містах вони оприлюднили результати: перше місце дісталося червоним автівкам.

Серед усіх оглянутих машин найбільше посліду птахів було зафіксовано на яскраво-червоних автомобілях (18 %), друге місце випало синьому кольору кузова (14 %), замикає трійку лідерів чорний колір (11 %). На четвертому місці розташувалися білі машини (7 %), п’яте отримав сірий колір (3 %). Найбільш непривабливим кольором для стимуляції випорожнення серед птахів виявився зелений — на автомобілях із таким забарвленням кузова не було й 1 % посліду.

Також дослідники задавали власникам авто запитання про те, як швидко вони прибирають подібні сюрпризи з кузова. Лише кожен шостий власник відповів, що робить це негайно, тоді як половина «постраждалих» усуває плями тільки за допомогою автомийки.

Представники Hal­fords звернулися по пораду до експертів із фарбування автомобілів. Останні радять не зволікати з видаленням «чужорідної» плями з кузова, оскільки це може призвести до дорогого ремонту лакофарбового покриття. За словами малярів із компанії Autoglym, річ не в кислоті або лузі, які містяться в пташиному посліді. Наявність наклейок, бруду, посліду й інших речей на кузові може призвести до вигорання кольору, парникового ефекту під цими предметами, що неґативно впливає на стан лаку та фарби.

Також свою роль відіграє раціон птахів. Наприклад, водіям варто більше боятися голубів, аніж чайок, оскільки ті харчуються твердою їжею й зерном, що може пошкодити покриття автомобіля. Фахівці радять не залишати автомобілів у парках і під деревами. Для видалення свіжого посліду слід використовувати м’яку вологу тканину. А засохлу пляму краще попередньо розмочити у воді протягом десяти хвилин, витерти її й не забути ретельно вимити руки.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply