Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

З’явилася нова дата припинення вогню

Автор:

|

Березень 29, 2017

|

Рубрика:

З’явилася нова дата припинення вогню

У середу, 29 березня, на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську вкотре домовилися про встановлення режиму тиші на Донбасі. Цього разу –  з 1 квітня. Про це повідомила прес-секретар другого президента України, представника нашої держави у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. Вона написала у мережі Facebook: «Напередодні Великодніх свят Тристороння контактна група привітала рішучість усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню, яке набуде чинності з 1 квітня 2017 року».

У числі інших рішень: з цієї ж дати сторони домовилися продовжити роботу контрольно-пропускних пунктів в ранкові та вечірні години і прискорити процедуру перетину лінії зіткнення.

Обговорюючи захоплення українських та іноземних підприємств, введення рубля, визнання документів території ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей), Дарка Оліфер зазначила, що це загальмовує Мінський процес. Зрештою, Україна чітко вимагає дотримання власного законодавства на Донбасі.

Водночас триває робота гуманітарної підгрупи щодо звільнення полонених. Однак ватажки ОРДЛО досі блокують допуск до цих операцій представників Червоного Хреста та Комітету з прав людини ООН.

«Повне і стійке припинення вогню, виведення російських озброєнь і військових формувань, контроль над кордоном з боку СММ ОБСЄ – тільки після реалізації блоку питань з безпеки можливий перехід до вирішення політичних проблем», – резюмувала прес-секретар Леоніда Кучми.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply