Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

Золото скіфів повернеться в Україну

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Золото скіфів повернеться в Україну

1214___02-1

Окружний суд Амстердама ухвалив рішення, за яким колекція експонатів кримських музеїв, що перебувала за межами півострова на момент його анексії Росією, повинна бути повернена Україні. Про це інформагенції повідомили 14 грудня з посиланням на голландський сайт «NOS». Йдеться про знамените золото скіфів, яке через російську агресію стало об’єктом суперечки.

Для музеїв світу це загальноприйнята практика – обмінюватися особливо рідкісними експонатами, щоб якнайбільше людей могли їх особисто побачити. Україна відправила предмети мистецтва з Криму за кордон ще в 2013 році. Спершу їх виставили у Рейнському крайовому музеї Бонна, а потім відправили у Нідерланди, в музей Аллард Персона. Там вони і перебували, коли Росія анексувала Крим.

Окупаційна влада півострова просторікувала, що колекція є частиною «культурної спадщини Криму», тому повинна бути повернута у ті чотири кримські музеї, звідки їх взяли. Аргументували такі вимоги контрактами. Натомість Україна доводила, що є законним власником колекції. Врешті суд ухвалив, що Крим не може претендувати на золото як на культурну спадщину, так як не є суверенною країною.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...