Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Знову про справу блогера Руслана Коцаби

Автор:

|

Червень 07, 2017

|

Рубрика:

Знову про справу блогера Руслана Коцаби

У середу, 7 червня, його прихильники зібралися під стінами Вищого спеціалізованого суду України, але прийшли також і ті, що вимагають для контроверсійного журналіста покарання за антиукраїнську позицію, повідомляє  «Радіо Свобода». Нагадаємо, що у січні 2015 року Руслан Коцаба почав закликати до бойкоту нової хвилі мобілізації в Україні. Міський суд Івано-Франківська визнав його винним і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Згодом Апеляційний суд повністю виправдав блогера. Однак у четвер, 1 червня, Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) з розгляду цивільних та кримінальних справ скасував виправдувальний вирок Руслану Коцюбі та призначив новий розгляд в суді апеляційної інстанції.

Сьогодні одного чоловіка з групи підтримки Руслана Коцаби націоналісти побили за антиукраїнські висловлювання. Те, що людей із антиукраїнськими поглядами у Києві багато, сказав у коментарі «Радіо Свобода» волонтер сайту «Миротворець» Ярослав Бондаренко.

Згідно з українським законодавством, погляд не є злочином. Однак, чи допустимі такі погляди в країні, яка воює? На думку пана Бондаренка, проблему слід відрегулювати на законодавчому рівні: «Ці люди не можуть вічно ходити й розгойдувати ситуацію. Якщо цього не буде, то рано чи пізно активісти будуть використовувати фізичну силу».

Тим часом незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення проти Руслана Коцаби недостатньо обґрунтованими, а правозахисна організація Amnesty International назвала його в’язнем сумління й закликала звільнити. Блогер пробув у СІЗО 524 дні. Його звільнили після винесення Апеляційним судом Івано-Франківської області виправдального вироку.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply