Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Жест доброї волі Валерії Лутковської

Автор:

|

Травень 15, 2017

|

Рубрика:

Жест доброї волі Валерії Лутковської

У понеділок, 15 травня у Мінську відбулося засідання Тристоронній контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони обговорили підсумки верифікації засуджених за участь в конфлікті. Термін «верифікація» у цьому контексті означає визначення осіб, які після звільнення хочуть залишитися на території, де відбували покарання.

Однак, як повідомила Дарка Оліфер – прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми, кілька сотень осіб не бажають переміщатися на територію ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей, контрольовані бойовиками). Виконана величезна робота, в якій брали участь представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Служби безпеки України, офісу українського омбудсмена і кілька матерів тих, що знаходиться в українських пенітенціарних установах. Опитування відбулося відповідно до міжнародних стандартів, були досконально дотримані як конфіденційність, так і норми міжнародного гуманітарного права. Процес верифікації тривав з 28 квітня по 12 травня. За цей час група проїхала більше 14 тис. км по 20 регіонах України, відвідала 37 пенітенціарних закладів.

Зараз, після завершення цієї процедури, українська сторона наполягає на негайному узгодженні списків і конкретизації дати звільнення людей. Однак представники ОРДЛО «висловили сумнів у бажанні / небажанні окремих громадян переміщатися на непідконтрольну Україні частину Донбасу».

«Як жест доброї волі» уповноважена Верховної ради з прав людини Валерія Лутковська, яка брала участь в засіданнях гуманітарної підгрупи і Тристоронньої контактної групи, «перевірить цю інформацію і дасть свій висновок». Остаточні результати будуть опрацьовані ОБСЄ. Є сподівання, що після цього бойовики вже не знайдуть причин затягувати звільнення українських заручників.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply