Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Збройна агресія Росії вже визнана офіційно

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Збройна агресія Росії вже визнана офіційно

1012___11-1

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію «Політичні наслідки російської агресії в Україні». В документі, зокрема, міститься вимога вивести російські війська з території України і припинити військові поставки для сепаратистів. Щодо умов організації місцевих виборів на Донбасі Асамблея підкреслює, що такі вибори можуть відбуватися лише відповідно до українського законодавства та міжнародних стандартів свободи і справедливості, для чого необхідно гарантувати надійну безпеку після відведення військ та озброєнь. ПАРЄ у черговий раз засуджує анексію Криму, що є порушенням міжнародного права і Статуту Ради Європи. У резолюції зосереджено увагу й на порушеннях там прав людини, особливо щодо кримських татар.

До проекту було зареєстровано 16 поправок, авторами яких є переважно народні депутати України. Серед принципових вимог представників української делегації, які були підтримані ПАРЄ, – чітке формулювання «збройна агресія Росії проти України» замість «збройного конфлікту в Україні». Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко в соцмережах пише, що це історична поправка. За її словами, в доповідях визнається війна Росії проти України і відповідно міститься позиція про необхідність виведення російських підрозділів. Ще одна чітка позиція – неможливість проведення виборів на Донбасі в нинішніх умовах.

«Герої дня – Мерілуіза Бекк і Кристина Зеленкова. Вони визнали, що якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку двох доповідачів на окупованих територіях, то ОБСЄ не може гарантувати безпеку виборів. А отже, ні про які вибори на окупованому Донбасі наразі не може бути і мови. Це зафіксовано в резолюціі ПАРЄ, яку підтримали 87 членів Асамблеї. Ми отримали потужний аргумент в наших дискусіях з західними партнерами. Це важко переоцінити», – написала Ірина Геращенко.

Нагадаємо, російська делегація була позбавлена ​​права голосу і вилучена з керівних органів ПАРЄ в квітні 2014 року, після того, як Росія анексувала український Крим. У січні РФ відмовилася від участі в зимовій сесії ПАРЄ, після чого її повноваження були анульовані на весь 2016 рік.

На світлині: Ірина Геращенко (друга зліва направо) під час сесії ПАРЄ.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply