Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Збожеволів ув’язнений у Росії українець

Автор:

|

Жовтень 22, 2016

|

Рубрика:

Збожеволів ув’язнений у Росії українець

1022___06-1

У суботу, 22 жовтня, засоби масової інформації України з посиланням на російську правозахисницю Зою Свєтову повідомили, що політв’язень Станіслав Клих не витримав тортур, які застосовували до нього у слідчому ізоляторі. У Станіслава перед тим кілька разів ставалися психічні зриви, однак російська сторона на це адекватно не реагувала. І тепер свавільно утримуваний у Росії громадянин України збожеволів.

26 травня цього року Верховний суд Чечні ухвалив звинувачувальний вирок, яким визнав Миколу Карпюка і Станіслава Клиха винними в участі у бойових діях на стороні чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Першого засудили до 22,5 років колонії, а другого – до 20-ти. Раніше про Станіслава Клиха повідомляли, що він у суді відмовився від адвоката і попросив у захисники епатажного російського співака Стаса Михайлова.

І інтерв’ю для «Радіо Свобода» Зоя Свєтова розповіла, що Станіслав Клих втратив розум через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства. Вона переконана, що у такому стані його не можна відправляти у колонію. Необхідно провести судово-психіатричну експертизу в інституті імені Сербського і якомога швидше відправити на батьківщину, щоб там покласти в психіатричну лікарню. Правозахисниця назвала Станіслава страшною жертвою репресій Росії стосовно українських громадян. Раніше адвокати заявляли, що суд над українськими політв’язнями Миколою Карпюком і Станіславом Клихом проходив з грубими порушеннями.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply