Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Запитання Євросоюзу почала задавати Україна

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Запитання Євросоюзу почала задавати Україна

1124___04-2

У Брюсселі 24 листопада відбувся 18-й Саміт Україна-ЄС. Основні дійові особи – Президент України Петро Порошенко, Президент Європейської ради Дональд Туск, Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та Президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Обговорено низку важливих тем, перемовини тривали недовго, але дуже інтенсивно. Тому детальніші висновки аналітики зроблять згодом. А наразі зупинимося на тому, що можна назвати найважливішим.

Розпочнемо з візової лібералізації, яке дуже хвилює усіх українців. На Саміті європейські партнери наголосили на повному виконанні Україною всіх умов для скасування віз. З цього приводу Петро Порошенко сказав: «Це перший Саміт, коли не Україні ставлять питання, а ми, українська делегація, ставимо питання нашим партнерам з Європейського союзу з проханням своєчасно виконати взяті на себе зобов’язання». Є сподівання, що усі формальності буде завершено до кінця цього року.

Санкції проти Росії мають діяти до повного виконання Мінських домовленостей. З цією тезою погодилися усі учасники Саміту Україна-ЄС. Президент України подякував керівництву Євросоюзу за тверду і чітку позицію, за солідарність з нашою державою у її протидії російській агресії.

А Президент Європейської Ради Дональд Туск наголосив: «Україна переживає складні часи анексії Криму та агресії з боку Росії і Європа повинна зробити усе можливе, щоб зберегти українську незалежність, суверенітет та стабільність».

Обговорено також стан Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співпрацю в різних сферах, а щонайперше – у галузях торгівлі, енергетики і транспорту.

1124___04-1

About Author

news

  • юрист

    ЄС публічно відповів – а ви спочатку просто припиніть красти…!!!