Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Запрошення від ЄС для Олександра Лукашенка

Автор:

|

Жовтень 11, 2017

|

Рубрика:

Запрошення від ЄС для Олександра Лукашенка

Інтернет-видання України з посиланням на EUobserver повідомили 11 жовтня доволі неочікувану новину. Європейський Союз (ЄС) запросив президента Білорусі Олександра Лукашенка на черговий саміт Східного Партнерства, який відбудеться 24 листопада у Брюсселі.

Втім, запрошення не було персональним. Прес-секретар голови Європейської ради Дональда Туска підтвердив, що Білорусь була запрошена для участі в саміті так само, як й інші країни-партнери, але при цьому уточнив: «Хто представлятиме Білорусь на саміті, це питання до Мінська». Тим «хто» цілком може стати Олександр Лукашенко. І якщо він прийме запрошення, то це буде його перший візит у столицю Євросоюзу.

Це запрошення викликало неоднозначну реакцію поміж європейських політиків. Литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічюс назвав його «скандальним», а також висловив занепокоєння, що приїзд Олександра Лукашенка у Брюссель відверне увагу від лідерів України, Молдови і Грузії, які насправді прагнуть до зближення з ЄС. І тоді, мовляв, саміт перетвориться на «шоу Лукашенка».

Саміти «Східного партнерства» відбуваються раз на два роки і призначені для налагодження більш тісних відносин ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Білорусь зазвичай представлена міністром закордонних справ.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply