Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Законопроекти щодо Донбасу підтримано

Автор:

|

Жовтень 06, 2017

|

Рубрика:

Законопроекти щодо Донбасу підтримано

Верховна Рада України у п’ятницю, 6 жовтня, прийняла у першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу. Втім, далося це без помітного «запасу міцності» – голосами 233-х депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Законопроект «Про особливості державної політики з відновлення суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей» подав до парламенту Президент України Петро Порошенко. У тексті документу Росії отримує статус «країни-агресора». Підконтрольні промосковським сепаратистам території визнаються окупованими. Окрім  того, регламентовано створення Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України для загального керівництва у зоні конфлікту на Донбасі.

Підтримали і ще один президентський законопроект – «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей». За нього проголосувало ще менше депутатів – 229. Документ продовжує на рік дію старого закону про особливий статус місцевого самоврядування на підконтрольних сепаратистам територіях. Проти цього заперечували фракції «Батьківщини» і «Самопомочі», а також більша частина фракції «Народного фронту». Депутати від партії «Самопоміч» вважають закон капітулянтським, а у соратники Юлії Тимошенко твердять, що він «узаконить російську окупаційну владу на Донбасі». Конфлікт думок, як і напередодні, переріс у сутички біля президії парламенту. Однак при голосування все вирішила підтримка «Опозиційного блоку», в якому чимало осіб з колишнього оточення Віктора Януковича.

Світлина DPA.

About Author

news

  • Перебийпутінуніс

    путінські криваві бандити-окупанти геть з України поки не ввійшли миротворці
    !