Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Закон про мову продовжує тримати Україну в напрузі

Автор:

|

Березень 01, 2019

|

Рубрика:

Закон про мову продовжує тримати Україну в напрузі

Сьогодні на засіданні Верховної Ради  планується продовжити розгляд законопроекту про мову. Це питання включено до порядку денного сесії, опублікованого на сайті парламенту. Ранкове пленарне засідання у п’ятницю традиційно розпочалося  з години запитань до уряду. Після цього порядком денним передбачено продовження розгляду законопроекту №5679-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Про це повідомив Укрінформ.

Проект закону про мову у першому читанні був ухвалений 4 жовтня 2018 року. Документ передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови. Підготовка проекту до другого читання тривала близько чотирьох місяців. За цей час комітет ВР з питань культури та духовності опрацював близько 2,5 тисячі поправок до цього документа, які надійшли від депутатів. Скандальності проект закону набув через позицію Угорщини, яка вимагає скасування певних положень закону, що стосуються угорскої меншини в Україні. Саме цим Будапешт пояснює свої спроби блокування взаємодії НАТО із Україною.

Важливість цього питання вкотре була продемонстрована у Будапешті.  Заява заступниці генерального секретаря Північноатлантичного Альянсу Роуз Геттемюллер (на фото) зроблена 26 лютого під час відвідин Угорщини про те, що НАТО закликає Київ до виконання рекомендації Венеціанської комісії щодо мовного питання в освітньому законі, стала несподіваною для Києва і, ймовірно, прискорила роботу ВР над законопроектом.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply