Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Загострення стосунків між Мінськом і Москвою

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Загострення стосунків між Мінськом і Москвою

І воно настільки серйозне, що вже потрапило у поле зору провідних засобів масової інформації світу, включно з Reuters. Кореспондент цієї авторитетної британської агенції 2 лютого передає з Мінська, що білоруська влада запідозрила Росію у намірі відновити кордон після 20 років вільного пересування і попередила, що це суперечить угодам між двома державами.

Сторони скасували свого часу прикордонний контроль на засадах міцних союзницьких зв’язків. Проте зараз їх відносини погіршилися через суперечку щодо ціни на газ, недостатнє постачання російської нафти і небажання президента Олександра Лукашенка підтримати кремлівського правителя Володимира Путіна в конфлікті з Україною після анексії Криму Росією. Білоруський лідер виступив посередником на переговорах про перемир’я на Донбасі, надав для них постійний майданчик. Окрім того послабив тиск на дисидентів у Білорусі, відчутно зблизився із Заходом. А цього року зробив ще один суттєвий крок до відкритості, дозволивши громадянам 80 країн, включаючи членів Євросоюзу,  на 5 днів приїжджати без віз.

2 лютого на сайті міністерства закордонних справ Білорусі оприлюднено офіційний коментар начальника відділу прес-служби міністерства Марії Ваньшиної: «Всупереч усім існуючим домовленостям, що регулюють охорону державних кордонів двох країн і порядок їх перетину, російська сторона прийняла рішення про встановлення прикордонної зони на кордоні з Білоруссю без попереднього повідомлення».

Російське зовнішньополітичне відомство на прохання прокоментувати цю заяву наразі не відповіло.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply