Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 21, 2019

За Олега Синцова заступилися у Росії

Автор:

|

Грудень 24, 2016

|

Рубрика:

За Олега Синцова заступилися у Росії

1224___08-2

Інформацію про це розповсюдили провідні інформаційні агенції світу 24 грудня. У текстах зустрічаються твердження, що Володимиру Путіну спрямовано два відкриті листи з проханням помилувати українського режисера Олега Синцова – від «Конгресу інтелігенції» і групи членів Російського ПЕН-центру. Втім, заради справедливості уточнимо, що уклінних просьб в оригінальних текстах не помічено. Наприклад, лист, оприлюднений на сайті «Конгресу інтелігенції», сформульований у доволі жорстких висловах. Наводимо фрагмент з нього:

«Ми, російські письменники і учасники Конгресу інтелігенції, що не раз висловлювали свою незгоду з політикою нинішньої російської влади, прийнявши до відома заявлене Вами на прес-конференції (23.12.2016) прагнення до суспільного миру і взаємної толерантності, закликаємо Вас проявити милосердя і помилувати кінорежисера Олега Сенцова, який відбуває в украй важких умовах північного табору 20-річний термін за сумнівним, неправосудним звинуваченням у тероризмі».

Нагадаємо, у серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму, на той час анексованого Росією. Підсудний не визнав свою провину. Правозахисний центр «Меморіал» вніс Олега Сенцова у список політв’язнів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...