Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

За кордоном незадоволені рішенням Верховної Ради

Автор:

|

Вересень 22, 2017

|

Рубрика:

За кордоном незадоволені рішенням Верховної Ради

Конкретно йдеться про ухвалений парламентом України на початку вересня закон «Про освіту». Поміж іншого, документ регламентує, що мовою освітнього процесу є державна – українська. Саме цей розділ викликав критику через побоювання в обмеженні мов національних меншин.

Новий закон, ще не підписаний Президентом Петром Порошенком, однак вже викликав критику в сусідніх з Україною державах. Найгостріше наразі прореагували у Румунінії. Інтернет-газета «Українська правда» 22 вересня повідомила, що Президент цієї держави Клаус Йоханніс оголосив про скасування запланованого на жовтень візиту в Україну. Про це він, зокрема, заявив на прес-конференції у Нью-Йорку, де брав участь у сесії Генеральної асамблеї ООН. Румунська агенція Agerpres наводить слова Клауса Йоханніса: «Дізнавшись про закон «Про освіту», я скасував візит до України. Також я скасував заплановану на кінець вересня зустріч з головою Верховної Ради». Президент Румунії також розповів, що в кулуарах Генасамблеї ООН зустрівся з українським колегою Петром Порошенком і заявив про скасування свого візиту до України, доки «не відбудеться поступу» щодо українського закону про освіту.

Напередодні обидві палати законодавчого органу Румунії на спільному засіданні проголосували за заяву з проханням до Президента України не підписувати закон і з пропозицією створити парламентську делегацію для поїздки до Києва для обговорення ситуації, що виникла. У документі стверджується, що в Україні живе близько 400 тисяч румунів. За даними останнього перепису населення України, румунами визнали себе 151 тисяча громадян, майже 259 тисяч назвали себе молдованами.

Світлина: Президент Румунії Клаус Йоханніс.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply