Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

З корупцією розібралися, взялися за уряд

Автор:

|

Лютий 14, 2017

|

Рубрика:

З корупцією розібралися, взялися за уряд

«Радіо Свобода» 14 лютого повідомляє, що парламент Румунії постановив провести референдум, учасники якого висловляться щодо ролі суспільства у боротьбі з корупцією. Таку ухвалу депутати, поміж іншого, прийняли й у сподіванні, що вона заспокоїть масові протести. А вони тривають у державі вже два тижні. Однак найбільш соціально активні громадяни напередодні ввечері не зважали ні на рішення парламенту, ні навіть на сильний мороз. Вони знову зібралися поблизу приміщень центральних органів влади і вимагали відставки уряду.

Експерти вже відзначили суттєву різницю між акціями в Україні та Румунії. У нас завжди переважають партійні прапори. Їх приносять навіть тоді, коли організатори завчасно домовляються цього не робити. Поміж румунських демонстрантів нічого подібного розгледіти не вдалося. Майорять – лише державні прапори.

Сумнівно, щоб пропозиція про референдум вгамувала пристрасті. Тим паче, що його проведення наразі має винятково декларативний вигляд. Запитання чітко ще не сформульоване, дата голосування не встановлена. Нагадаємо, що заворушення почалися минулого місяця. Людей обурив ініційований урядом законопроект, за яким хабар, менший за $48 тисяч, не підлягав кримінальному покаранню.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply