Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

З Барселони пролунав заклик до примирення

Автор:

|

Жовтень 10, 2017

|

Рубрика:

З Барселони пролунав заклик до примирення

Цю новину 10 жовтня поширили провідні інформаційні агенції світу. За спокій та виваженість висловилася мер Барселони Ада Колау. Вона закликала очільника каталонського уряду Карлеса Пучдемона не йти на одностороннє проголошення незалежності, а прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя – не вводити в  автономній області пряме правління Мадрида. На думку пані мера, зараз з обох сторін потрібні жести примирення, щоб створити умови для діалогу та співпраці.

Ада Колау, безперечно, має тут підстави говорити не лише від свого імені. Адже позавчора у Барселоні відбувся масовий мітинг противників відділення від Іспанії. За різними даними на вулиці вийшли від 350 до 950 тисяч демонстрантів. Про намір покинути Каталонію і перенести свої офіси у Мадрид заявили керівники низки банків і компаній. Проти одностороннього проголошення незалежності Каталонією і на підтримку єдності Іспанії виступили Франція і Німеччина.

Нагадаємо, референдум про незалежність Каталонії відбувся 1 жовтня. За вихід регіону із складу Іспанії висловилася більшість учасників голосування. Мадрид назвав його незаконним. Такої ж думки дотримується Європейська комісія.

Світлина AFP: мер Барселони Ада Колау.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply