Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Ювілейний саміт Україна-Євросоюз

Автор:

|

Липень 09, 2018

|

Рубрика:

Ювілейний саміт Україна-Євросоюз

Він відбувся в Брюсселі у понеділок, 9 липня. На двадцятому за рахунком саміті Україну представляв Президент Петро Порошенко, а ЄС – президент Європейської ради Дональд Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

У спільній заяві сторони підтвердили надійність взаємного партнерства, заснованого на Угоді про асоціацію, і обговорили заходи, спрямовані на поглиблення подальшої співпраці. Виступаючи на спільній прес-конференції за підсумками саміту, Дональд Туск зазначив, що в 2017 році взаємний товарообіг зріс на 24 відсотки. Обсяг економіки України збільшився на 2,5 відсотка в 2017 році, а в 2018-му приріст очікується на рівні 3,5 відсотка. Щодо анексії Криму і Севастополя позиція Євросоюзу залишається твердою. Проведені на Кримському півострові російські президентські вибори і спорудження Керченського моста без згоди України спричинили за собою розширення списку антиросійських санкцій.

Лідери України та ЄС наголосили на необхідності повного виконання Мінських угод усіма сторонами, заявивши про відповідальність Росії за розв’язання війни на сході України. З 2014 року ООН зареєструвала понад 10 250 загиблих і 24 600 поранених. За відсутності прогресу у врегулюванні конфлікту лідери ЄС ухвалили в червні 2018 року рішення про продовження економічних санкцій стосовно деяких секторів російської економіки.

Голова Європейської ради Дональд Туск знову закликав звільнити українського режисера Олега Сенцова та інших незаконно засуджених осіб, які утримуються в кримських і російських в’язницях.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply