Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Якою бути миротворчій місії ООН на Донбасі?

Автор:

|

Квітень 14, 2018

|

Рубрика:

Якою бути миротворчій місії ООН на Донбасі?

Інтернет-видання «Голос Америки» у суботу, 14 квітня, виклало думки з цього приводу Спеціального представника США на переговорах щодо України Курта Волкера. Авторитетний дипломат висловив їх, виступаючи перед журналістами у Вашингтоні.

Курт Волкер однозначно вважає міжнародну миротворчу місію необхідним фактором врегулювання конфлікту в Україні. Але він назвав запропонований формат не традиційним для ООН. І пояснив це так: «Місія в Україні буде тимчасовою, базуватиметься на добровільній участі інших країн і потребуватиме згоди Росії.

А ось якими бачить завдання такої місії Курт Волкер – гарантування безпеки на окупованих територіях на час виведення Росією своїх військ, створення умов для проведення місцевих виборів, а також амністія для тих, хто чинив злочини у рамках конфлікту. Після цього відбудеться передача територій під контроль України.

Усе це разом узяте дозволить зробити миротворчу місію в Україні менш витратною для ООН і такою, що сприятиме саме врегулюванню конфлікту, а не його замороженню.

І ще один важливий нюанс. Курт Волкер вказав, що кандидат на посаду державного секретаря США Майк Помпео підтримує теперішню політику США стосовно України.

Світлина з сайту «Голосу Америки»: Курт Волкер.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply