Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 18, 2018

Як Brexit шотландський сепаратизм оживив

Автор:

|

Червень 25, 2016

|

Рубрика:

Як Brexit шотландський сепаратизм оживив

skotl13

Інформаційні агенції 25 червня жваво коментують позачергове засідання шотландського уряду. А той зайнятий пошуком формальних підстав проведення повторного референдуму про вихід зі складу Сполученого Королівства. Попередній відбувся порівняно недавно – восени 2014 року. Тоді проти суверенітету виступили 55 відсотків жителів регіону. Але зараз 62 % мешканців Шотландії висловилися проти виходу з Євросоюзу, тоді як загалом по Великій Британії перемогу здобули прихильники Brexit. Отже, частині з цілим не по дорозі?

В суботу, 25 червня, The Telegraph цитує слова першого міністра Шотландії Нікола Стерджен: «Кабінет міністрів вирішив, що ми будемо просити про негайне обговорення з інститутами ЄС та іншими країнами-членами ЄС, щоб вивчити всі можливі варіанти, які дозволять захистити місце Шотландії в ЄС. Протягом наступних кількох днів я створю дорадчу групу з числа експертів, які зможуть проконсультувати мене і уряд за низкою важливих питань – юридичних, фінансових та дипломатичних». При цьому пані Стерджен наголосила, що Шотландія збирається провести повторний референдум про свою незалежність.

Нікола Фергюсон Старджен (англ. Nicola Ferguson Sturgeon, народилася 19 липня 1970 року) – п’ятий за рахунком перший міністр Шотландії, а також лідер Шотландської національної партії. Вона переконана, що незалежність дозволить побудувати більш сильну і конкурентоспроможну країну, поміняти пріоритети у витратах, з тим щоб боротися зі «скандальним зростанням бідності в такій багатій країні, як Шотландія».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...