Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Скапаротті назвав РФ новим викликом безпеці НАТО

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Скапаротті назвав РФ новим викликом безпеці НАТО

Кертіс Скапаротті

Новий верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал США Кертіс Скапаротті 4-го травня провів у Брюсселі спільну прес-конференцію з генеральним секретарем альянсу Йенсом Столтенбергом.
Він зазначив, що для нього велика честь стати 18-м головкомом Організації Північноатлантичного договору в Європі.
Також Скапаротті заявив про очікування НАТО щодо Росії. Він назвав Росію в числі нових викликів безпеці альянсу.
“Після Другої світової війни альянс стримував загрозу радянської агресії і відродження мілітаризму в Європі. Сьогодні, 66 років по тому (після створення НАТО в 1949 році), і вже після холодної війни ми стикаємося з новими викликами”, – сказав генерал.
“З точки зору воєначальника, крім операції в Афганістані і терористичних загроз в Північній Африці і Азії перед нами стоїть Росія, яка прагне знову позиціонувати себе як світову державу”.
“Відносно росіян важливо бути дуже послідовним і дуже ясним в нашому спілкуванні. Вважаю, ми повинні підтримувати комунікації, це те, як ми можемо забезпечити уникнення нещасних випадків або прорахунків. Але я б сказав більше, ми очікуємо, що вони будуть дотримуватися міжнародних норм і міжнародних законів, і поки цього не буде, наші комунікації будуть обмеженими”, – підкреслив генерал.
Він заявив, що буде продовжувати лінію свого попередника на посту головкома – американського генерала Філіпа Брідлава. Скапаротті поставив Брідлаву в заслугу те, що той
провів дуже важливу демонстрацію сили і ввів зміни в програмі проведення військових навчань у відповідь на агресивні дії Росії.
За словами генерала, також НАТО повинна підтримувати Україну всім, що їй потрібно для захисту суверенітету країни.
Скапаротті вже відомий тим, що під час виступу у Комітеті Сенату США, на якому розглядалося питання підтримки його кандидатури на посаду Голови Європейського командування НАТО , заявив, що українцям треба надати зброю, яку “вони здатні ефективно використовувати”, зокрема, протитанкові ракетні комплекси Javellin. Він також висловився за “відповідні дії” Альянсу у відповідь на агресивну поведінку з боку російських літаків.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply