Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Вже нема майстрині, що малювала квіти

Автор:

|

Вересень 23, 2016

|

Рубрика:

Вже нема майстрині, що малювала квіти

10_0923-2

У п’ятницю, 23 вересня на 83 році життя відійшла у вічність відома народна художниця Параска Хома. Її роботи настільки оригінальні, що їх впізнають одразу, не потрібно навіть називати автора. Переважно малювала квіти. Вони жили на полотні, а водночас здавалися якимись особливими, незбагненними. І житимуть вічно, принаймні настільки, наскільки вдасться їх зберегти враженим небувалим талантом майстрині нащадкам.

Її стиль оригінальний та цікавий. Таким же було і життя Параски Хоми, чиї непересічні здібності відрилися людям у тридцять п’ять років. Завдячувала цим синові Ярославу, який вчився у Косівському училищі прикладного мистецтва і показав мамині малюнки вчителеві, професійному художнику Юліану Савці. Того ж року за допомогою директора Львівської національної картинної галереї Бориса Возницького організували першу виставку творів Параски Хоми. Нині її роботи експонують музеї Києва, Львова, Канева, Івано-Франківська, Снятина. Є вони у приватних колекціях громадян США, Канади, Польщі, Австралії.

Вже оголошено, що поховають Параску Хому в неділю, 25 вересня, у її рідному селі Чернятин Городенківського району Івано-Франківської області.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply