Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Випадки захворювання ботулізмом частішають

Автор:

|

Червень 13, 2017

|

Рубрика:

Випадки захворювання ботулізмом частішають

Деякі Інтернет-видання навіть пишуть, що «ботулізм крокує Україною». Безперечно, це перебільшення. Але ситуація насправді тривожна. 13 червня надійшло повідомлення з Полтавської області. Тут у міську лікарню Горішніх Плавнів доставили пацієнта з підозрою на захворювання ботулізмом. Розповів лікарям, що їв в’ялену рибу, придбану в магазині. Врятувати пацієнта не вдалося, він помер. Того ж дня у Запоріжжі вже п’ятеро людей перебували у реанімації через ботулізм. І усі вони вживали в’ялену рибу сумнівного походження.

Головна інфекціоністка Запорізької області Ірина Іванова розповіла, що за останню добу госпіталізували трьох жінок віком 30, 40 та 53 роки. Двоє перебувають на штучній вентиляції легень; третя наразі має порушення ковтального рефлексу та складнощі з вимовою. На сьогодні в області на ботулізм захворіло 10 осіб. Втім, у Запорізькій обласній інфекційній лікарні налаштовані оптимістично. Кажуть що в усіх цих хворих є шанси на одужання.

Тим часом із супермаркетів Львова вилучили 89 кілограмів риби, яка може становити небезпеку. На жаль, в Україні немає вакцини від ботулізму, Мінохорони здоров’я планує закупити її через міжнародні організації.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply