Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Винна, бо клала на полиці українські книжки

Автор:

|

Червень 05, 2017

|

Рубрика:

Винна, бо клала на полиці українські книжки

Провідні інформаційні агенції світу (ВВС, «Радіо Свобода», «Deutsche Welle») повідомили у понеділок, 5 червня, що колишнього директора Бібліотеки української літератури у Москві Наталію Шаріну суд визнав винною у кримінальній справі про екстремізм і розтрату. 59-річну жінку звинувачують у розповсюдженні низки книг, які слідство назвало такими, що розпалюють ненависть до Росії.

Прокурор Людмила Баландіна просила суд засудити Наталію Шаріну до п’яти років ув’язнення умовно, а також заборонити їй обіймати посади, пов’язані з суспільно-політичною діяльністю, строком на три роки. Захист просив повністю виправдати звинувачену за всіма епізодами.

Наталія Шаріна була затримана в жовтні 2015 роки після обшуків у бібліотеці. Відтоді перебувала під домашнім арештом. За версією слідства, колишній директор придбала книги Дмитра Корчинського, що визнані у Росії екстремістськими, і розмістила їх у відкритому доступі в бібліотеці. Загалом в обвинуваченні фігурують близько 25 книг. «Ви звинувачуєте мене у тому, що я розставила книги на стелажі, будучи директором бібліотеки. Жодної провини я не відчуваю за собою».

Адвокати Наталії Шаріної стверджували, що її кримінальне переслідування ведеться за політичними мотивами, і просили виправдати підсудну «в зв’язку з відсутністю складу події злочинів». Очільниця відділу комплектування бібліотеки Тетяна Мунтян в інтерв’ю Українській службі ВВС висловлювала припущення, що слідчі підкинули книги, які потім вилучили. Зокрема вона сказала: «Там, звідки цю книгу отримали, ніколи її не було. Там була купа книжок без відміток бібліотеки. Це 100% книги, які вони з собою принесли».

Оголошено вирок – 4 роки позбавлення волі умовно. Вислухавши його, Наталія Шаріна сказала: «Це політична справа. Я 35 років працювала бібліотекарем. Мабуть, руйнування бібліотеки було вигідно. Мені шкода бібліотеку».

Світлина DW.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...