Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Вибори у Франції як шанс для України

Автор:

|

Лютий 05, 2017

|

Рубрика:

Вибори у Франції як шанс для України

Сайт «ВВС» повідомляє 5 лютого про зміни акцентів у президентській кампанії. Почнемо з того, що націоналістка Марін Ле Пен оприлюднила передвиборчу програму. Обіцяє в разі перемоги скоротити взаємодію з органами Євросоюзу, спробувати повернути рідний франк замість євро, обмежити імміграцію (в тому числі з країн, населених в основному мусульманами). А ще ратує за виведення збройних сил країни з-під командування НАТО. Ця кандидатка має репутацію проросійського політика. Зокрема, Марін Ле Пен називала безглуздими санкції проти Росії, вважає Крим російським і виступає за поліпшення відносин з Москвою. Очолювана нею партія «Національний фронт» традиційно вважається вкрай правою. Однак такі оцінки вже варто переглянути. Марін Ле Пен зуміла дистанціюватися від неонацистської репутації, яку мала партія під керівництвом її батька Жана-Марі Ле Пена, усунувши його від керівництва. І зараз навіть намагається залучити на свою сторону частину лівого електорату

Втім, у своєрідному ідеологічному міксті лідерство впевнено захопив інший кандидат – Еммануель Макрон. Хоча він свого часу перебував у Соціалістичній партії та донедавна був міністром в уряді, зараз є однаково вільним і від лівих, і від правих. А тому кличе у центристську альтернативу. У першій програмній промові пообіцяв об’єднати націю на основі прагматичних цінностей, підвищити витрати на оборону і безпеку і ще більше зміцнити особливі відносини з Німеччиною. З цим він виступив перед майже десятьма тисячам прихильників у Ліоні – другому за величиною місті Франції.

Еммануель Макрон став фаворитом виборчих перегонів після скандалу, що підмочив репутацію колишнього прем’єр-міністра з правоцентристської Республіканської партії Франсуа Фійона. Це ще один проросійський політик. Зараз його звинувачують у тому, що в часи свого депутатства фіктивно оформив дружину на посаду помічника.

Натомість перемога Еммануеля Макрона, молодого проєвропейського політика, однозначно стала б для України найкращим варіантом з усіх можливих підсумків президентських виборів у Франції. Перший тур голосування відбудеться 23 квітня, другий, якщо буде в тому необхідність – 7 травня.

Світлини Reuters і AFP: Еммануель Макрон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply