Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Виборці України не хочуть «старих правил гри»

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

Виборці України не хочуть «старих правил гри»

Біля Верховної Ради у четвер, 6 вересня, відбулася акція з вимогою виборчої реформи й ухвалення нового виборчого кодексу. Участь у ній взяли представники майже двадцяти політичних партій та громадських рухів.

Висунуті сьогодні маніфестантами вимоги фактично є повторенням тих, що пролунали торік у жовтні: виборча реформа, ухвалення нового виборчого кодексу і запровадження парламентських виборів за відкритими списками, щоб виборці могли обрати зі списку партії будь-якого кандидата. Промовці у своїх виступах наголошували, що такі зміни унеможливлять купівлю місць у партійних списках, і порядок розташування кандидатів у них формуватимуть громадяни, а не партійні лідери. Йдеться також про скасування мажоритарної системи, яку було названо «дуже корупційною».

На мітингу була й група жінок, що тримали гасло «Хочу квоти, а не квіти». Ці протестувальниці пропонували  доповнити перелік вимог нормою про квоти на жіноче представництво у переліку кандидатів у депутати.

Окрім того, голова громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук нагадав, що зміна виборчої системи є однією з рекомендацій, отриманих Україною від Євросоюзу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply