Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

День, коли розстріляли українське відродження 

Автор:

|

Жовтень 27, 2017

|

Рубрика:

День, коли розстріляли українське відродження 

У п’ятницю, 27 жовтня, у Києві відбулися жалобні заходи з нагоди 80-х роковин розстрілів у карельському урочищі Сандармох. Цей злочин сталінізму отримав назву «Розстріляного відродження».

Від 27 жовтня і до 4 листопада 1937 року в цьому урочищі, що неподалік Медвежогірська, було розстріляно близько 7 тисяч людей. У їх числі – понад 677 українців. У скорботному переліку «Розстріляного відродження» – Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Павло Філіпович, Григорій Епік, Валер’ян Поліщук, Мирослав Ірчан, Олександр Слісаренко, Михайло Яловий, Матвій Яворський, Антон Крушельницький.

«Всі наступні українські покоління повинні знати свою історію, неодмінно у кожній школі по всій Україні повинен бути урок пам’яті в цей день, присвячений саме цим трагічним подіям», – цитує сайт «Радіо Свобода» дисидента Олеся Шевченка. Єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (УАПЦ) наголосив під час акції пам’яті, що відколи почалася російська агресія, українці не мають можливості відвідати меморіал Сандармох у Росії.

Світлини з сайту «Радіо Свобода».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply