Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

Владі Польщі докоряють обмеженням свобод

Автор:

|

Грудень 03, 2016

|

Рубрика:

Владі Польщі докоряють обмеженням свобод

1203___04-2

3 грудня сайт «Deutsche Welle» повідомив, що Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс розкритикував зміни до закону про свободу зібрань, затверджені напередодні Сеймом Польщі – нижньою палатою парламенту країни. За новими нормами при організації масових заходів державні органи чи костел матимуть перевагу над суспільною ініціативою. Причому навіть у тих випадках, коли соціально активні громадяни чи їх об’єднання першими подали заявку на проведення акції. Нільс Мужнієкс закликав Сенат, як верхню палату, відхилити прийняті Сеймом зміни. Адже вони обмежують можливості значної частини населення щодо проведення мітингів.

Натомість міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блищак переконаний, що нове законодавство дозволить запобігти конфронтації між різними групами протестувальників. Втім, він представляє чинну владу Польщі, тому повинен підтримати нововведення хоча б через вимоги службової субординації. А насправді завдяки такому мотиву можна легко створити перешкоди активістам, подавши заявку на той сам час і те саме місце від державного органу. Саме тому всі чотири опозиційні партії голосували у Сеймі проти поправок. Про намір опротестувати їх прийняття у конституційному суді заявив і польський омбудсмен Адам Боднар. Це вже не вперше законодавчі ініціативи партії «Право та справедливість», що зараз одноосібно править у Польщі, викликають жорстку критику.

Поляки гордяться своїми давніми демократичними традиціями. Вуличні акції тут переважно справді масові та креатині. Наприклад, на пропонованій світлині від ERA/UPG напис у ногах «покійника» перекладається як «жив на зарплатню».

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...