Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Вклонилися пам’яті жертв жахливого злочину

Автор:

|

Квітень 13, 2018

|

Рубрика:

Вклонилися пам’яті жертв жахливого злочину

За багаторічною традицією 13 квітня у Польщі та поза її межами відзначають День пам’яті жертв катинського злочину. Дата пов’язана з днем оприлюднення німцями офіційного повідомлення про те, що виявлено масові поховання польських офіцерів у Катинському лісі.

У п’ятницю, 13 квітня, польська спільнота Києва вшанувала пам’ять жертв з так званого українського катинського списку. Скорботні урочистості відбулися у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили». На військовому кладовищі у Биківні пробив Дзвін пам’яті, учасники поминального заходу поклали вінки до могил польських офіцерів. «Ми будемо сюди приходити завжди. Будемо покладати вінки і квіти, а також пам’ятати про тих, хто міг просто жити далі, працювати на благо своєї батьківщини. Але, на жаль, еліту народу знищено», – сказав, звертаючись до присутніх, посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.

Катинський злочин – це масове вбивство польських громадян, здійснене загонами НКВС. Тоді було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції. В’язнів утримували і вбивали у різних місцях – у Козельську, Осташкові, Старобільську, Биківні та інших.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply