Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

В’єтнамці не хочуть російської бази

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

В’єтнамці не хочуть російської бази

1013___05-1

У четвер, 13 жовтня, на брифінгу в Ханої офіційний представник в’єтнамського міністерства закордонних справ Ле Хай Бінь заявив, що його батьківщина не допустить появи іноземних військових баз на своїй території. Він наголосив на послідовності в’єтнамської політики – не вступати у військові союзи і не об’єднуватися з ким не-будь проти третьої сторони. І додав: «Ми також не дозволимо жодним країнам розміщувати військові бази у В’єтнамі».

Цим пан Ле Хай Бінь спростував самовпевнені слова заступника міністра оборони Росії Миколи Панкова. Той 7 жовтня на засіданні в Держдумі заявив, що вивчається можливість розміщення військових баз в тих країнах, де вони були за часів Радянського Союзу. А у відповідь на запитання, чи планує військове відомство відновити бази на Кубі та у В’єтнамі сказав: «Ми цією роботою займаємося. Ми бачимо цю проблему». На це чимало політологів саркастично зауважили, що Росія забула поцікавитися, чи захочуть у цих суверенних державах бачити їхніх військовослужбовців та озброєння. В’єтнамське зовнішньополітичне відомство з цього приводу вже висловилося.

Військові бази СРСР (а згодом – Росії) перебували на Кубі та у В’єтнамі до 2002 року. Військово-морська база СРСР розташовувалася у В’єтнамі на березі Південно-Китайського моря. У Лурдесі на Кубі базувався побудований в 1960-х роках радіоелектронний центр розвідки. Від використання цих баз Росія відмовилася під тиском США і у зв’язку з витратами на їх утримання.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply