Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Вірус з північно-корейським акцентом?

Автор:

|

Травень 16, 2017

|

Рубрика:

Вірус з північно-корейським акцентом?

Низка інтернет-порталів України повідомила 16 травня, що авторами вірусу-вимагача, який нещодавно вразив не менше 200 тисяч комп’ютерів в 150 країнах світу, можуть бути хакери з Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). На думку експертів з компаній Symantec і «Лабораторія Касперського», саме вони є ймовірними організаторами всесвітньої атаки вірусу WannaCry. Першоджерелом інформації називають британську агенцію Reuters.

З’ясувалося, що фрагменти коду, застосованого у WannaCry, раніше використовувало угруповання Lazarus Group, яке підозрюють у тісних зв’язках із КНДР. Хоча наразі й рано робити остаточні висновки. Однак відзначалося, що хакери з Lazarus Group зазвичай є нахабнішими за своїх колег, бо мусять отримувати більше вигоди для КНДР, адже вона перебуває під санкціями. Учасників цього угруповання звинувачують, наприклад, у крадіжці 81 мільйона доларів з Центрального банку Бангладеш.

WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають «викуп» – від 200 до 600 доларів, який потрібно переказати на зазначені рахунки у біткоїнах.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply