Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 27, 2020

Відійшов у вічність Любомир Гузар

Автор:

|

Травень 31, 2017

|

Рубрика:

Відійшов у вічність Любомир Гузар

Скорботна звістка засмутила під вечір середи, 31 травня. Департамент інформації Української Греко-Католицької Церкви повідомив, що Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ після важкої недуги помер сьогодні о 18-30 на 85 році життя.

Згадаємо основні віхи його біографії. Народився 26 лютого 1933 року у Львові, де закінчив народну школу та перший клас гімназії.  11-річним хлопцем разом з сім’єю вимушено покинув Україну. У 1958 році був висвячений на священика у Стемфордській єпархії (США). У 1969 році переїхав до Рима, де став доктором богослов’я і вступив до монастиря Святого Теодора Студійського уставу.

У 1993 році після майже півстолітньої перерви повернувся в Україну. 26 січня 2001 року Любомир Гузар вибраний Верховним Архиєпископом УГКЦ, а 21 лютого призначений Папою Іваном Павлом ІІ кардиналом Католицької Церкви.

10 лютого 2011 року на прес-конференції в Києві, куди на той час вже було перенесено зі Львова осідок Глави УГКЦ, Блаженніший Любомир повідомив, що Папа Венедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа УГКЦ. Надалі активно займався громадською діяльністю, входив до Ініціативної групи «Першого грудня».

Про похоронні відправи повідомлень ще не надходило.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply