Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

В Україні узаконено Вищий антикорупційний суд

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

В Україні узаконено Вищий антикорупційний суд

Верховна рада України у четвер, 7 червня, переважною більшістю голосів (документ підтримали 315 народних депутатів) схвалила у другому читанні і в цілому законопроект про Вищий антикорупційний суд. Після консультацій з експертами Міжнародного валютного фонду (МВФ) у другому читанні були змінені деякі положення.

Найгарячіші дискусії викликала норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів. Йдеться про те, що для оцінки доброчесності кандидатів та допомоги у підготовці рішення щодо призначення суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) сформує громадську раду міжнародних експертів. До неї увійдуть шість осіб, яких призначатиме ВККС на підставі пропозицій тих міжнародних організацій, що співпрацюють з Україною в сфері запобігання та протидії корупції на підставі міжнародних договорів. Сума винагороди члена громадської ради міжнародних експертів встановлюється в розмірі посадового окладу члена Верховного суду.

Вищий антикорупційний суд повинен бути сформований протягом 12 місяців від дня, коли закон вступить в силу. А почне працювати, коли до його складу за результатами конкурсу призначать не менше 35 суддів, в тому числі як мінімум 10 – в апеляційну палату. У МВФ і Євросоюзі неодноразово повторювали – якщо в Україні не буде подолано корупцію, то це обернеться втратою інвестицій і довіри міжнародних партнерів.

Світлина: ініціатор законопроекту Президент Петро Порошенко того дня спеціально прийшов на засідання Верховної Ради.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply