Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 25, 2018

В пам’ять про латиських легіонерів СС

Автор:

|

Березень 16, 2017

|

Рубрика:

В пам’ять про латиських легіонерів СС

У четвер, 16 березня, у Ризі відбулася хода з нагоди неофіційного дня пам’яті Латиського легіону СС. У ній взяло участь близько 2 тисяч осіб. Вони пройшли від церкви святого Іоанна до Пам’ятника свободи. Про це повідомляє сайт «ВВС».

Захід сподобався не усім, були протести, однак обійшлося без серйозних інцидентів. Поліція затримала п’ять осіб, які намагалися перешкодити шанувальникам легіону СС. Але в усіх випадках йдеться лише про адміністративні порушення. Двійко юнаків з георгіївськими стрічками вигукували: «Фашизм не пройде» і «Ганьба Латвії». Правоохоронці попросили їх поводитися тихіше, але ті не прислухалися, що було розцінено як непокора поліції. Троє інших затриманих належать до Латвійського антинацистського комітету. Вони спробували розгорнути плакати із сценам Голокосту. Правда, було ще двоє антифашистів. Їхній плакат закликав згадати Голокост і відмовитися від прославлення колабораціонізму. Але ці люди виявилися німецькими громадянами і поліція їх не затримувала.

«У них досі радянська ідеологія», – так прокоментував кореспондентові «ВВС» мотиви протестувальників один з учасників ходи.

Напередодні латвійська спецслужба доповідала, що найбільші ризики для безпеки 16 березня пов’язані c можливою дискредитацією Латвії на міжнародному рівні. Прем’єр-міністр держави Маріс Кучінскіс рекомендував міністрам не брати участь в ході й вони до його слів прислухалися.

Світлини з сайту «ВВС».

About Author

news

  • Rem

    Щоб всіх антисемітів- і юдофобів-нацистів піднесло та й гепнуло! Причім і на цім та й на тім світах 🙂

Loading...