Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

В обміні полоненими вже є ознаки конкуренції?

Автор:

|

Лютий 28, 2017

|

Рубрика:

В обміні полоненими вже є ознаки конкуренції?

 

Дуже не хотілося б задавати таке запитання, але до цього спонукає розвиток ситуації довкола недавніх поїздок на підконтрольну бойовикам територію народного депутата Надії Савченко та керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана. Перш за все привертає увагу пост речниці Служби безпеки України (СБУ) Олени Гітлянської, оприлюднений 28 лютого у мережі Facebook. Він завершується словами про те, що відомство «вітає будь-яку допомогу у питанні звільнення наших співвітчизників, проте закликає припинити політичні спекуляції та самопіар на цій темі». Хоча з самого тексту не випливають підстави для таких докорів. Водночас радник голови СБУ в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив, що з початком залучення до процесу обміну  міжнародних представників сталося кілька провокацій. При цьому не раз  використовували громадян України. «І, в тому числі, на жаль, Надю Савченко», – сказав Юрій Тандіт. Він також висловив упевненість, що Володимир Рубан не міг проводити обмін полонених самостійно.

Очевидно, ці заяви чиновників СБУ є відповіддю на коментар, який дав напередодні «Громадському» Володимир Рубан. Координаційний центр при штабі АТО призупинив дію його дозволу на перетин лінії зіткнення. Отож, чергова поїздка на окуповану частину Донбасу не відбулася. Окрім того, за інформацією Інтернет-порталів, 27 лютого Державна прикордонна служба і Служба безпеки України повідомили, що Володимир Рубан порушив встановлені режимні правила, через що йому відмовили у пропуску,

«Сьогоднішній обмін, який мав відбутись поза Мінськими угодами, зірвано через те, що я не потрапив на ту територію», – сказав очільник «Офіцерського корпусу» і додав те, що дуже насторозує, – «Обмін буде, незалежно від того, хто буде його підштовхувати – обмін здійснить Порошенко, але цей обмін буде».

На світлині: Володимир Рубан (Sputnik).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply