Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Уряд дбає про філософію державної мови

Автор:

|

Травень 03, 2017

|

Рубрика:

Уряд дбає про філософію державної мови

У середу, 3 травня, агенція УНІАН, а за нею низка інших інтернет-видань повідомили, що Кабінету міністрів України ухвалив важливе і потрібне рішення. Йдеться про володіння чиновниками державною мовою. Причому на достатньому для виконання своїх обов’язків рівні, а не так, як нею розмовляв горезвісний Микола Азаров.

Отож, відтепер спеціальною урядовою постановою затверджено «Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою». Саме атестування буде платним. А хто його успішно пройде, отримає посвідчення. Їх видаватимуть вищі навчальні заклади, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління й адміністрування. Під час іспиту треба за одну годину написати переказ тексту на тему публічного управління та впродовж 45 хвилин провести ділову розмову і зробити повідомлення-презентацію.

Правда, у розділі 8 «Порядку» знаходимо дещо несподіване.  Там сказано: «Щонайменше один з членів атестаційної комісії повинен мати науковий ступінь не нижче доктора філософії». Як мовиться, добре, що філософії, а не математичних наук! І одразу виникає запитання, чи то у Кабміні помилилися і написали «філософії» замість «філології», чи таки справді кандидатів у чиновники екзаменуватиме професор-філософ?

Додамо, ті, хто мав відмінні оцінки з української мови у школі чи вищому навчальному закладі, не будуть платити за посвідчення.

Світлина з сайту УНІАН.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply