Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Українці і турки зустрінуться в Антарктиді

Автор:

|

Червень 03, 2017

|

Рубрика:

Українці і турки зустрінуться в Антарктиді

А поїдуть туди не на екскурсію, а спільно вивчати льодовий континент. Обидві країни розширять співпрацю в науковій і технічній сферах й будуть тісно взаємодіяти у здійсненні наукових досліджень в Антарктиді. Про це повідомляє 3 червня турецька інформаційна агенція «Анадолу» з посиланням на Міністерство освіти і науки України. Домовленості про об’єднання зусиль сторони досягли в Пекіні під час 40-ї консультативної наради з Договору про Антарктику.

Агенція наводить слова директора департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України Дмитра Чеберкуса: «Розташування української станції «Академік Вернадський» дозволяє проводити унікальні спостереження, оскільки саме в цьому районі Антарктиди відбувається найшвидше танення льодового покриву».

Станцію «Академік Вернадський» збудували британці ще у 1930-х роках. Тоді вона мала назву «Фарадей». У 1996 році Велика Британія передала станцію Україні. Цього року у квітні туди вирушила 22-а українська експедиція. До слова, Україна в своїх антарктичних дослідженнях планує також співпрацювати з Китаєм і Малайзією.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply