Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Як український політв’язень «став» громадянином Росії

Автор:

|

Червень 15, 2018

|

Рубрика:

Як український політв’язень «став» громадянином Росії

Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій у п’ятницю, 15 червня, не надали права зустрітися з українським режисером Олегом Сенцовим, який перебуває у колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Вона змогла лише поспілкуватися з начальником колонії і з начальником місцевого управління виконання покарань.

Російські тюремні чиновники нічого виразно пояснити не зуміли. Лише абсурдно. Другий з названих несподівано заявив: «Він російський громадянин і ви не маєте права зустрічатися з російським громадянином». Окрім того, начальник управління виконання покарань в Ямало-Ненецькому автономному відмовився консультуватися з Москвою, дати коментар про стан здоров’я ув’язненого і врешті категорично порекомендував українській делегації покинути територію колонії.

Олег Сенцов, затриманий в анексованому Росією Криму в 2014 році, в серпні 2015-го був засуджений судом в Ростові-на-Дону до 20 років колонії суворого режиму. Його звинуватили у тероризмі. 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply