Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Україна відзначає День Конституції

Автор:

|

Червень 28, 2017

|

Рубрика:

Україна відзначає День Конституції

28 червня 1996 року, після майже доби безперервного засідання, якому передували 6 років дискусій, суперечок і пошуку компромісів, Верховна Рада прийняла і ввела в дію нині чинну Конституцію України. Сьогодні в усій державі відбувається багато святкових заходів.

Основним з них можна назвати урочистості, що вже завершилися біля пам’ятника гетьману Пилипу Орлику у Києві. У них взяв участь Президент України Петро Порошенко. У своїй промові Глава держави, зокрема, сказав: «Сьогодні, в день Конституції України, біля пам’ятника великому українцю гетьману Пилипу Орлику – ми згадуємо, що українській конституційній думці понад 300 років. Українці крізь віки пронесли розуміння важливості рівних прав, демократичного ладу і відповідальної влади. Саме таку державу ми творимо зараз».

В числі інших заходів – круглий стіл на тему: «Конституція України і принципи Республіки. Зміни чи нова Конституція?», організатором якого є Громадська спілка «Українська республіканська платформа». У Експоцентрі відбувся флеш-моб до Дня Конституції, а «Укрзалізниця» організувала відпочинково-екскурсійну поїздку на ретропотязі. Це далеко не повний перелік святкової програми столиці. А урочистості та святкові заходи вже відбулися і ще тривають по усій Україні.

About Author

news

  • Тарас Бульба

    Після зміни влади в Україні не зовсім конституційним шляхом, тобто революцією, діюча конституція померла остаточно.