Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Україна відзначає День Конституції

Автор:

|

Червень 28, 2018

|

Рубрика:

Україна відзначає День Конституції

У четвер, 28 червня, Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко поклали квіти до пам’ятника автору першої української Конституції Гетьману Пилипу Орлику. Перед тим Глава держави виступив із святковою промовою. Зокрема, він зазначив, що внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції України. Вони стосуються закріплення в Основному законі набуття членства України в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі.

Нагадаємо, що вранці 28 червня, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію України. Цьому передували 6 років наполегливої і важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.

Фактично, конституційний процес розпочався одразу ж після ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою тоді ще Української Радянської Соціалістичної Республіки «Декларації про державний суверенітет України». Того року у жовтні була створена Конституційна комісія. У 1991-1996 роках було складено кілька проектів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і допрацьовувалися.

Світлина: четвер, 28 червня, Президент України Петро Дорошенко виступає на урочистостях з нагоди Дня Конституції.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply