Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Україна відкриває шлях у космос іншим державам

Автор:

|

Грудень 27, 2017

|

Рубрика:

Україна відкриває шлях у космос іншим державам

У вівторок, 27 грудня, на розрахункову довколаземну орбіту вийшов перший національний супутник зв’язку Анголи AngoSat-1. Ракету-носій напередодні запустили з космодрому Байконур у Казахстані.

Російські інформагенції дуже жваво коментують цю подію, оскільки сам супутник на замовлення Анголи виготовили у Росії. Однак при цьому обходять мовчанкою той факт, що на орбіту AngoSat-1 потрапив завдяки українській ракеті. Це «Зеніт-2СБ», виготовлений Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод», яке більш відоме за скороченою назвою «Південмаш».

Використання українських ракет росіянами колись здійснювалося за спільним проектом двох країн. Але після 2014 року внаслідок анексії Криму та підтримки Кремлем сепаратистів на Донбасі ці зв’язки значно скоротилися. Росія намагалася використовувати ракету власного виробництва «Ангара», але кілька її запусків виявилися невдалими.

Супутник AngoSat забезпечить мовлення на території Анголи та інших країн Африки. Очікується, що впродовж 15 років він служитиме для поліпшення сигналів супутникового зв’язку, доступу до інтернету, радіо та телебачення.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply