Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Україна – у числі лідерів експорту озброєнь

Автор:

|

Грудень 05, 2016

|

Рубрика:

Україна – у числі лідерів експорту озброєнь

1205___04-3

Про це йдеться в оприлюдненій у понеділок, 5 грудня, доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Отож, за підсумками 2011-2015 років Україна зайняла у рейтингу найбільших експортерів озброєнь 9 місце. Впродовж цього періоду частка держави у глобальному експорті зброї становила 2,6%.

Що ж стосується узагальнених показників, то звіт налаштовує на песимістичний лад. Адже обсяг торгівлі зброєю, порівняно з попереднім п’ятиріччям, збільшився на 14%. А це означає, що миролюбності у світі стало набагато менше. А ось перша п’ятірка найактивніших постачальників зброї – США, Росія, Китай, Франція, Німеччини. На усіх них разом узятих припадає майже три четвертих усього обсягу. Привертає увагу стабільність лідерства Сполучених Штатів і Російської Федерації, що є правонаступником Радянського Союзу. Ці країни очолюють рейтинг ще з 1950 року.

Автори доповіді вважають минулий рік особливо важким для міжнародної безпеки. А поміж основних чинників ризику назвали збройні конфлікти в Україні та Сирії, а також ескалацію напруженості між НАТО і Росією.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...