Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Україна стрімко нарощує експорт равликів

Автор:

|

Грудень 26, 2016

|

Рубрика:

Україна стрімко нарощує експорт равликів

1226___09-1

У нас цих молюсків переважно називають слимаками, а почувши, що їх можна споживати у їжу, більшість українців скривиться. Це тому, що вони не знають найголовнішого – наша держава цього року відправляє на експорт равликів приблизно у сім разів більше, ніж сала! Про це 26 грудня повідомив на своєму сайті Український клуб аграрного бізнесу.

І обсяги продажу дуже динамічно зростають. Ось статистика за недавні роки: 2013 – експортовано 3 тонни, 2014 – 58 т, 2015 – 260 т. Цьогорічні дані узагальнено наразі за 10 місяців, однак показник вже помітно перевищив минулорічний – закордонним партнерам відправлено 347 тонн молюсків. Купують їх переробні фірми Румунії і Литви. Та ще й заробляють на цьому. Бо отримують українських равликів як сировину. Середня ціна кілограма становить $1. А готовий продукт коштує у 5 – 6 разів дорожче. Його кінцевими споживачами є Франція, Угорщина, Італія та ще низка країн Європи.

Тут варто повчитися у білоруських колег. Вони більшість вирощених равликів експортують одразу до Франції, Угорщини та Чехії за середньою ціною $3,5.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...