Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Україна стане частиною східного флангу НАТО

Автор:

|

Грудень 07, 2016

|

Рубрика:

Україна стане частиною східного флангу НАТО

1207___05-1

У Брюсселі 7 грудня відбулося засідання Комісії Україна-НАТО. Схоже на те, що порядок денний скоректували під враженням оприлюдненого того ж дня звіту Європейської рахункової палати. Адже у ньому сказано, що Україна далі сприймається як найбільш корумпована держава Європи. Український міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав зважати на труднощі у впровадженні реформ під час війни, а також розповів про досягнення у боротьбі з корупцією.

Однак очільників НАТО цікавило, як саме наша держава використовує фінансову допомогу, надану Альянсом. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сформулював це такими словами – «аби надана допомога йшла туди, куди треба».

Оцінюючи нинішній стан співпраці, Павло Климкін наголосив, що необхідно йти далі, щоб Україна поступово ставала частиною східного флангу НАТО. А ще – працювати над формуванням спільного розуміння ситуації і обізнаності, що включає обмін розвідданими, планування, проведення навчань. При цьому очільник українського зовнішньополітичного відомства звернув особливу увагу на Чорноморський регіон, який через російську агресію є нині одним з найнебезпечніших.

Однак найголовнішою темою засідання була ситуація на Донбасі. Єнс Столтенберґ закликав всі сторони подвоїти зусилля для повного втілення Мінських угод. І заявив: «Міжнародна спільнота повинна чинити тиск на Росію, з метою примусити її виконувати свої зобов’язання. Особливо, коли безпекова ситуація на сході України залишається настільки серйозною, дуже важливо, аби економічні санкції були продовжені».

На світлині AFP: Павло Клімкін (ліворуч) і Єнс Столтенберґ.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...