Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Україна має право на автокефалію і отримає її

Автор:

|

Вересень 23, 2018

|

Рубрика:

Україна має право на автокефалію і отримає її

Грецьке видання «Ekathimerini», у неділю, 23  вересня, наводить думки, висловлені Вселенським Патріархом Варфоломієм під час літургії у церкві святого Фоки в Стамбулі.

Реагуючи на заперечення, що чуються у Москві щодо статусу Української Православної Церкви, Святіший Патріарх наголосив: «Настав час Україні отримати статус автокефалії, який вона отримає, сподіваюся, попри існуючі реакції … і це станеться, тому що це право церкви». Він також зазначив, що екуменічний патріархат має право надавати автокефалію, як це було зроблено у низці церков, починаючи з Росії у XVI столітті.

Як відомо, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Московського патріарху Кирилу, що має намір надати Українській Православній Церкві (УПЦ) автокефалію. 7 вересня голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що Вселенський Патріархат призначив двох екзархів у Києві. У Московському патріархаті обурилися цим призначенням і пригрозили «діями у відповідь» аж до розірвання відносин з Константинополем. Вселенський Патріарх Варфоломій щодо цього заявив: «Ми не боїмося погроз».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply