Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Україна готова до обміну ув’язненими

Автор:

|

Червень 29, 2018

|

Рубрика:

Україна готова до обміну ув’язненими

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у п’ятницю, 29 червня, заявила про це на прес-конференції у Москві. Інтернет-видання наводять такі її слова: «Ми готові передати РФ 23 росіян, засуджених в Україні за підготовку терактів, шпигунство, бойові дії, – в обмін на 23 українців із російських в’язниць».

Омбудсмен уточнила, що українська влада пропонує забрати своїх громадян з Росії за процедурою екстрадиції, шляхом політичних домовленостей, однак Москва від цього відмовляється.

Виступаючи перед журналістами, Людмила Денісова також припустила, що Кремль приховує реальний стан здоров’я утримуваних українців. При цьому вона наголосила: «Ні до кого з них немає доступу незалежних гуманітарних організацій і Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Ми не знаємо правди про стан їхнього здоров’я». А суперечлива офіційна інформація Москви про Олега Сенцова, який оголосив голодування,  викликає підозру, що його намагаються насильно годувати.

Про те, що її не допустили до утримуваних у Росії українських політв’язнів, Людмила Денісова пообіцяла вже найближчим часом поінформувати комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович. Омбудсмен України перебуває у Російській Федерації з 14 червня згідно з домовленостями президентів України і Росії про відвідування ув’язнених. Однак їй постійно чинять у цьому перешкоди.

Світлина: Людмила Денисова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply