Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Україна – ЄС: перешкод уже не залишилося

Автор:

|

Травень 30, 2017

|

Рубрика:

Україна – ЄС: перешкод уже не залишилося

Верхня палата парламенту Нідерландів (Сенат) у вівторок, 30 травня, підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом (ЄС). Ця країна була єдиною поміж інших членів Спільноти, що не ратифікувала цю Угоду.

Таким чином знято останню перешкоду на шляху до асоціації України з Євросоюзом. Тепер Угоду повинен схвалити король Нідерландів, після чого для повної імплементації залишиться тільки згода Ради ЄС. Очікується, що документ набуде чинності до кінця літа.

«Нинішнє голосування в Сенаті Нідерландів посилає важливий сигнал з Нідерландів і всього Європейського Союзу нашим українським друзям: місце України – у Європі. Майбутнє України пов’язане з Європою», – заявив в зв’язку з рішення сенаторів очільник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Угода вже було підтримана усіма урядами країн ЄС і Україною в 2014 році. Однак у квітні 2016 року більшість голландців на референдумі висловилися проти асоціації. Як наслідок, владі Нідерландів довелося домовлятися з ЄС про внесення правок у документ, щоб врахувати думку свого населення. У підсумку в тексті наголошується, що Угода не робить Україну кандидатом на вступ до ЄС, не дає права на фінансову і військову допомогу від європейської спільноти, а також не дає українцям права жити і працювати в країнах ЄС.

Архівна світлина: міністр закордонних справ України Павло Клімкін і прихильник Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в Амстердамі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...