Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, May. 20, 2019

У Верховній Раді України виступати українською!

Автор:

|

Лютий 08, 2017

|

Рубрика:

У Верховній Раді України виступати українською!

У середу, 8 лютого, на парламентському сайті оприлюднений проект Закону про внесення зміни до статті 2 Регламенту Верховної Ради України. Зокрема, у ньому пропонується така норма: «Засідання Верховної Ради України, її комітетів і комісій ведуться державною мовою. Переклад виступів глав іноземних держав, глав парламентів іноземних держав, глав дипломатичних представництв іноземних держав, інших офіційних осіб іноземних держав та офіційних осіб міжнародних організацій на державну мову, у разі необхідності, забезпечує Апарат Верховної Ради України».

Цього ж дня у парламентській залі стався інцидент, який підтверджує необхідність таких змін. Народний депутат від «Опозиційного блоку» Наталія Королевська почала свій виступ російською мовою. Тоді спікер Андрій Парубій попросив її говорити українською. Наталія Королевська перейшла на українську мову і закликала застосовувати цей підхід до всіх депутатів. І все ж під час обговорення іншого питання порядку денного російською заговорив нардеп Олександр Долженков з тієї ж фракції. А після зауваження на свою адресу наполягав, що виступати з трибуни можна будь-якою мовою. Андрій Парубій на це зауважив: «Хочете переклад – запишіться… Але не провокуйте конфлікт і протистояння».

Вимога виступати в українському парламенті винятково державною мовою ставилася не раз з перших років незалежності. Однак реально щось змінити на краще досі не вдалося.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...