Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

У Варшаві відкрили сквер імені Василя Стуса

Автор:

|

Березень 15, 2017

|

Рубрика:

У Варшаві відкрили сквер імені Василя Стуса

Серед посадових осіб на урочистості побували міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посол України в Польщі Андрій Дещиця та група політиків із варшавського самоуправління, які ініціювали створення цього простору. Про це повідомляє 15 березня «Радіо Свобода».

«У тоталітарному світі немає жодного іншого народу, який би так віддано захищав своє людське і національне право. Польща подає Україні приклад», – процитував слова Василя Стуса Павло Клімкін як виявлення вдячності громадянам польської столиці цієї держави за виявлення дружніх почуттів до нашого народу.

Голова клубу «Громадянської платформи» у Варшаві Ярослав Шостаковський, який сприяв створенню скверу, зауважив, що це рішення ухвалили із розумінням напруження відносин між Україною та Польщею. За його словами, обрали Василя Стуса, бо він був великим другом Польщі.

«Це приклад для всіх нас, зараз, коли ми боремося з російською агресією. Прочитайте два-три його вірші і ви відчуєте людину, яка завжди боролася за незалежність України і яка саме в Польщі бачила приклад цієї боротьби», – додав Павло Клімкін.

Зрештою, обидві сторони вбачають у цій події сигнал до поліпшення взаємних відносин. Під час церемонії відкриття її учасники читали твори Василя Стуса та посадили кущ калини, що символізує Україну в центрі Варшави.

Зазначимо, 15 березня 15 років тому у столиці Польщі відкрили сквер та пам’ятник Тарасу Шевченку, який розташований неподалік скверу поета Стуса.

Світлини: RFE/RL.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...