Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 19, 2018

У Румунії не спадає хвиля протестів

Автор:

|

Лютий 07, 2017

|

Рубрика:

У Румунії не спадає хвиля протестів

Скоріше навпаки – все більше розростається антиурядовий рух. Так, у ніч на сьогодні, 7 лютого, на головній площі Бухаресту зібралося близько 100 тисяч активістів. Вони обіцяють – з вулиць у жодному разі не підуть, доки в державі не відбудеться зміна уряду.

«Ми прийшли на акцію протесту, тому що ті, хто перебувають сьогодні при владі, більше не представляють наші інтереси, вони з неповагою ставляться до пересічних громадян», – пояснювали активісти кореспондентові «Укрінформу». Усюди маніфестанти тримають плакати з різноманітними надписами: «Ми проти мафіозної держави, яка узаконює корупцію!», «Ми не хочемо мати при владі злодіїв!» та ін.

Попри це, уряд Румунії не збирається у відставку. Прем’єр-міністр Сорін Гріндяну, як і керівництво правлячої Соціал-демократичної партії, відмовилися йти на такий крок. За словами очільника уряду, він має відповідальність перед тими, хто його обирав.

Зазначимо, протести у Румунії відбулись через неоднозначні поправки до Кримінального кодексу, які помилували б багатьох корупціонерів. Згідно із змінами, посадовці, що завдадуть державі збитків на суму до 200 тисяч лей (приблизно $47 800), не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. В такому випадку, як вважали активісти, боротьба з корупцією буде безперспективною. Зрештою – поправки скасували. Однак тепер демонстранти хочуть відставки самого уряду.

Політичні оглядачі наголошують – це найбільші акції протесту в Румунії з часів демонстрацій проти комуністичного режиму Ніколае Чаушеску у 1989 році.

Світлини: Dan Mihai Balanescu, Al Jazeera.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...