Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

У Новій Зеландії  в двох мечетях загинуло 49 людей

Автор:

|

Березень 15, 2019

|

Рубрика:

У Новій Зеландії  в двох мечетях загинуло 49 людей

У двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч 15 березня  сталася стрілянина. «Сорок дев’ять чоловік були вбиті. Сорок вісім отримали поранення після того, як бойовики влаштували атаку на дві мечеті Крайстчерча », – повідомляє видання The New Zealand Herald. Напад відбувся в двох центральних мечетях міста – Аль-Нур і Линвуд Масджид. Звуки пострілів, за словами очевидців, було чути на протязі 10-15 хвилин. За словами очевидців, стрілянину в одній мечеті відкрив білий чоловік в шоломі, окулярах і армійської куртці. У будівлі в цей момент знаходилися близько трьохсот чоловік. Масову стрілянину в мечеті в місті Крайстчерч в Новій Зеландії влаштував 28-річний громадянин Австралії Брентон Таррант, який дотримується ультраправих поглядів, пише New Zealand Herald. Таррант транслював напад в прямому ефірі на Facebook. На кадрах, як повідомляє видання, видно, як чоловік під’їхав до мечеті Аль-Нур на автомобілі, зайшов в будівлю і почав стрілянину. Потім він вийшов на вулицю і почав стріляти по проїжджаючим повз автомобілям, після знову повернувся в мечеть і продовжив стрілянину. Далі знову вийшов на вулицю, вистрілив в перехожу і поїхав. Брентон Таррант затриманий. За даними видання, поліція в зв’язку з нападом затримала чотирьох осіб, особи решти не називаються.

У Данідіне, другому за величиною місті на Південному острові  Нової Зеландії, евакуювали цілий міський район для заходів поліції. «Поліцейські знаходяться на приватній території на вулиці Сомервіль в місті Данідін. Це місце являє інтерес в зв’язку з сьогоднішнім серйозним інцидентом в Крайстчерчі », – повідомляється в твіттері новозеландської поліції. Поліці знешкодила кілька саморобних вибухових пристроїв повідомило агентство Reuters з посиланням на заяву комісара поліції країни Майка Буша. «Було кілька повідомлень про СВУ, закладених в транспортні засоби, які ми змогли знешкодити», – заявив він.

Поліція міста Окленд евакуювала залізничний вокзал після повідомлення про дві підозрілі сумки, залишених всередині. Поліцейські зробили два контрольованих вибухи за допомогою спеціального робота для знешкодження вибухових пристроїв. Про це повідомляє видання The New Zealand Herald. Зараз вокзал оточений. На місці працюють екстрені служби.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply